Dlaczego warto mieć rękawice BHP do prac ogrodniczych? Tanie rękawice robocze do ogrodu

Praca w ogrodzie wiąże się z dużą ilością prac fizycznych. Dlatego jedną z pierwszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze narzędzi lub innych akcesoriów ogrodowych, jest wybór odpowiednich rękawic roboczych. Rękawice robocze powlekane poliuretanem to doskonały wybór do większości zadań domowych, ponieważ zapewniają doskonałą sprawność manualną i świetną ochronę przed otarciami. Ich cena jest również bardzo atrakcyjna, więc stanowią świetny stosunek jakości do ceny.

Rękawice robocze do ogrodu – odchwaszczanie, podlewanie i przycinanie to niezbędnik każdego ogrodnika. Wybór rękawic ogrodniczych nie jest łatwy – dlatego dziś pomożemy Ci wybrać najbardziej funkcjonalne i wygodne modele na rynku.

Rękawice ochronne do prac ogrodniczych – rękawice robocze skórzane czy rękawice wzmacniane? 

Jeśli uwielbiasz spędzać czas w swoim ogrodzie, to wiesz, jak ważna jest praca w bezpiecznych warunkach i używanie wysokiej jakości narzędzi. Dlatego sugerujemy używanie rękawic roboczych do ogrodu. Istnieją rękawice robocze wykonane ze skóry, ale nie polecamy ich do użytku w ogrodzie. Rękawice skórzane nie nadają się do większości rodzajów prac na zewnątrz, ponieważ po kilku godzinach zaczynają być mokre od wilgoci lub potu i stają się bezużyteczne. Z kolei rękawice powlekane polietylenem są wykonane z nieporowatego materiału, który zapobiegnie nadmiernemu poceniu się lub przemoczeniu dłoni. Dodatkowo oferują doskonały poziom ochrony przed zadrapaniami i rozdarciami, więc powinny zapewnić bezpieczne obchodzenie się z roślinami z kolcami lub innymi ostrymi przedmiotami. 

Rękawiczki BHP do prac ogrodniczych – jak wybrać dobre i wytrzymałe rękawice robocze? 

Rękawice ogrodowe zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, są lekkie i posiadają bezpieczne zamknięcie na rzep. Rękawice zapewniają maksymalną zręczność, a także odpowiednią ochronę dłoni przed różnymi zagrożeniami w ogrodzie, takimi jak gałęzie czy pazurzaste zwierzęta. Mogą być używane zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach, czy to w ogrodzie, czy wokół domu.

Ogród to nie tylko zielona oaza, ale także obszar praktycznej aktywności i wykonywania pracy. Fakt, że można uprawiać własne jedzenie i zbierać zioła oznacza, że jest się bezpośrednio związanym z tym miejscem. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednie narzędzia do pracy w ogrodzie. Pierwszą rzeczą, która może przyjść do głowy, gdy myślimy o tym, jakie ubrania i akcesoria powinny być używane w ogrodzie, są rękawice.

Jakie rękawice chroniące? Rękawice BHP do ogrodu

Niezależnie od tego, czy mówimy o kopaniu dołków, czy o przycinaniu przydomowych roślin, praca z rękami z pewnością skończy się ich uszkodzeniem. Ponadto praca z naszymi rękami zwiększa również ich ciepłotę podczas mroźnych miesięcy zimowych. Dlatego kluczowe jest noszenie rękawic odpowiednich do każdego rodzaju pracy o różnych porach roku – nie tylko tych, których używamy, gdy czynności wykonywane na zewnątrz nie obejmują kontaktu z glebą lub kontaktu z ostrymi narzędziami, takimi jak noże czy kosy. Tutaj opowiemy o niektórych rodzajach rękawic i o tym, jak należy je traktować, aby zapewnić ich dobrą konserwację.

Ogród to bardzo wyjątkowe miejsce, w którym nasi bliscy spędzają wspólnie czas. Dlatego też pielęgnacja ogrodu powinna być dla każdego przyjemnym doświadczeniem. Wybór rękawic roboczych pomoże nam wybrać wydajne kosiarki i zraszacze do trawników, a także zapewni maksymalną ochronę przed urazami i silnym poceniem się podczas codziennego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *