Drony do oprysków i pracy w trudno dostępnych terenach.

Zastosowanie dronów w rolnictwie jest jeszcze dalekie od powszechnego, ale może być już wykorzystywane w niektórych obszarach, takich jak do oprysków i innych rodzajów pracy w tzw. trudno dostępnych częściach.

W tym zakresie rozmawialiśmy z Mario Fernandez-Sanz CEO T3 Motion, który skupił się na rozwoju dronów dla rolnictwa. Wyjaśnił on, że istnieje kilka projektów, które pozwalają na wykonywanie zadań takich jak: opryski i monitoring ptaków m.in. w winnicach i sadach.

„Koncentrujemy nasze wysiłki na aplikacjach, w których widzę rzeczywistą potrzebę” – powiedział Fernandez-Sanz dodając, że „bez wątpienia aplikacją numer jeden jest opryskiwanie upraw” Ten dyrektor generalny wierzy, że DroneScanner umożliwi rolnikom zwiększenie dochodów dzięki zautomatyzowanej kontroli procesu opryskiwania .

„Celem systemu DroneScanner jest zautomatyzowanie kontroli samolotów rolniczych do oprysków” – powiedział Fernandez-Sanz. Celem firmy było nie tylko opracowanie drona, ale także ustanowienie pierwszego zautomatyzowanego systemu kontroli dla dronów rolniczych całkowicie niezależnie . Będzie to innowacyjny rozwój technologiczny, który może sprawić, że drony będą bardziej atrakcyjne niż niektórzy rolnicy, którzy nawet ich nie używają, ponieważ są „trudne w użyciu i wymagają użycia pracy ręcznej. „

DroneScanner składa się z kilku komponentów, które umożliwiają kompletne działanie, w tym: Ground Control Station (GCS), tablet z systemem Android z kontrolerem interfejsu programowania sprzętu; oprogramowanie Business View Pro do planowania misji na Google Maps z wykorzystaniem zdjęć satelitarnych; oprogramowanie Flight Planner konfiguruje wszystkie loty z GCS, plus opcjonalny tablet z kamerą do transmisji na żywo do publiczności przez Internet.

Pomysł został zaprezentowany w marcu zeszłego roku na Commercial UAV Expo Show w Las Vegas, gdzie zdobył trzecie miejsce w konkursie startupów. Fernandez-Sanz powiedział, że jego firma planuje uruchomić DroneScanner do końca 2016 r

Drony nie są samowystarczalne ani wystarczająco inteligentne, aby same latać, mogą jedynie robić to, co każe im ich programowanie… Do tej pory nie ma żadnego niezawodnego systemu, który pozwala dronom latać samodzielnie bez ręcznego sterowania, o którym wiem, ale jest bardzo prawdopodobne, że że już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *