JAKI PROMIENNIK PODCZERWIENI NA TARAS?

Na świecie, zwłaszcza w krajach skandynawskich, są popularne od co najmniej 30 lat. W Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Często, nawet latem, wieczory bywają chłodne i co jakiś czas spędzamy wolny czas lub pracujemy na naszych lastrykach lub balkonach. I trudno nie zauważyć, że tarasy te – niestety – nie są tak ciepłe, jak byśmy chcieli. I tu właśnie z pomocą przychodzi system ogrzewania na podczerwień!

Nie bez powodu elektryczne promienniki podczerwieni nazywane są „mistrzami” w dziedzinie ogrzewania zewnętrznego. Są one niezwykle wydajne i zużywają niewiele energii, co oznacza, że ich koszt można zredukować do minimum. Jednocześnie wydzielają przyjemne, komfortowe ciepło. Ogrzewacze występują w wielu różnych rozmiarach i kształtach w zależności od ich zastosowania. Niektóre montuje się na ścianie, inne unoszą się swobodnie na wysokości oczu lub na stole czy stojaku.

Promiennik podczerwieni na tarasie

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się promienniki podczerwieni na tarasy. Często montuje się je na tarasie prywatnego domu, ale także w biurach i restauracjach. Pracują bezgłośnie, gdyż nie emitują szkodliwych dla środowiska gazów spalinowych, ani nie mają nadmiernego hałasu. W przeciwieństwie do standardowych elementów elektrycznych nie rozprowadzają ciepła we wszystkich kierunkach, ale skupiają je na ciele człowieka i szybko nas rozgrzewają. Niektóre modele mają również wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem – warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ w przypadku przegrzania jego praca może zostać trwale przerwana lub nawet uszkodzona…

Jeśli masz taras, balkon lub ogród i chcesz go ogrzać, polecamy grzejnik na podczerwień. Ma on szereg zalet w stosunku do innych źródeł ciepła na zewnątrz. Lampa na podczerwień może być używana przy każdym zachmurzeniu, deszczu i wietrze. Nie wymaga wentylacji, a dzięki swojemu kształtowi jest łatwy w montażu.

Promienniki podczerwieni są uważane za najlepsze rozwiązanie do ogrzewania tarasu lub balkonu zimą i latem. Dzięki zaawansowanej technologii ogrzewania podczerwienią, lampy energooszczędne oszczędzają do 80% energii w porównaniu do konwencjonalnych żarówek i lamp. Oznacza to, że zapłacisz mniej za ogrzewanie terenów zewnętrznych.

Aby uniknąć przeziębień, skurczów i dreszczy, podczas zabawy na tarasie lub balkonie należy rozgrzać swoje ciało i duszę. Jako podstawowe źródło ciepła nie polecamy jedynie świeczek czy kadzidełek, ponieważ są one mało efektywnym rozwiązaniem w zakresie ogrzewania. W przypadku grzejników elektrycznych, na rynku dostępnych jest wiele wariantów i trudno jest wybrać ten najlepszy do tego celu.

Jeśli korzystasz z tarasu lub balkonu do rekreacji lub pracy w weekend, w życiu lub tylko okazjonalnie, nie ma wątpliwości, że najlepszym źródłem ocieplenia będą lampy elektryczne z ogrzewaniem na podczerwień. Są one nie tylko praktyczne i łatwe w montażu, ale także niedrogie w utrzymaniu. Bardzo ważne przy wyborze lamp jest to, aby miały one wystarczającą moc do ogrzania dużych pomieszczeń, ich koszt nie powinien być zbyt wysoki i powinny umożliwiać regulację ich intensywności w zależności od potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *