Najnowsze maszyny rolnicze 2022.

Przyszłość nadchodzi, a dzieje się to pod wpływem mocy technologii. Świat, w którym żyjemy, szybko się zmienia, a media społecznościowe, aplikacje mobilne i chmury obliczeniowe dają nam nowe możliwości pracy i zabawy, lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nie inaczej jest w przypadku rolnictwa! W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najnowszych maszyn rolniczych, które trafią na nasze farmy w ciągu najbliższych kilku lat. Oto zapowiedź:

Najnowsze maszyny rolnicze 2022 

1. System rolnictwa wspomaganego dronem Aeronautyka 

2. Systemy monitorowania plonów połączone poprzez IoT 

3. Widzenie komputerowe inteligentna technologia sensoryczna dla automatyzacji zbiorów roślin uprawnych .

4. Autonomiczne ciągniki napędzane5. W pełni zautomatyzowane maszyny do głębokiej uprawy gleby

6. Roboty rolnicze do oprysków i zbiorów .

7. Bezzałogowe samojezdne ciągniki do ciągłej produkcji roślinnej .

8. Zautomatyzowany sprzęt rolniczy zmniejszający zużycie pestycydów .

9. Narzędzia rozszerzonej rzeczywistości do podejmowania lepszych decyzji w gospodarstwie .

10. Wielofunkcyjny mikrociągnik rewolucjonizujący drony rolnicze na całym świecie! Jakie są Twoje dotychczasowe przemyślenia? Daj nam znać w sekcji komentarzy lub tweetując do nas na @imaginatik ! Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Oto więc przegląd niektórych najnowszych maszyn rolniczych, które pojawią się do 2022 roku:

Najnowsze maszyny rolnicze 2022 – Drone-system rolnictwa wspomaganego Aeronautyka

Według NASA, ponad 50% światowej populacji żyje na obszarach miejskich. Oznacza to, że ponad 60% całkowitej powierzchni ziemi jest wykorzystywane do działalności człowieka. Konwencjonalne metody rolnicze są zastępowane przez technologię ze względu na ograniczone zasoby i ogromne zapotrzebowanie na produkcję żywności na całym świecie. Drony już zmieniły sposób, w jaki latamy, badamy naszą planetę i oglądamy filmy. Teraz mają zamiar zmienić również sposób, w jaki uprawiamy ziemię! Wspomagany przez drony system rolniczy o nazwie Aeronautics został zaprojektowany z wykorzystaniem możliwości wizji komputerowej i będzie monitorował, wykrywał i oceniał zdrowie upraw na polu z dużą prędkością 

System wykorzystuje obrazy o wysokiej rozdzielczości wykonane z bezzałogowych systemów powietrznych (UAS) lub dronów, co zwiększa precyzję rolnictwa działania. Oczekuje się, że technologia ta pomoże rolnikom monitorować, wykrywać i oceniać zdrowie upraw w terenie z dużą prędkością.

Najnowsze maszyny rolnicze 2022 – Systemy monitorowania plonów połączone przez Internet rzeczy (IoT) Internet rzeczy (IoT) pomaga inteligentnego rolnictwa poprzez połączenie czujników, które są umieszczone w uprawach lub gleby w celu określenia poziomu składników odżywczych, kwasowość lub wilgotność, itp. Na tej podstawie można określić, ile nawozu należy zastosować, aby uzyskać optymalne plony. Inteligentne technologie rolnicze są opracowywane na całym świecie już zmieniły wiele aspektów rolnictwa, w tym planowanie nawadniania, decyzje dotyczące sadzenia, procesy zbiorów, a nawet zarządzanie zwierzętami! Najnowsze maszyny rolnicze 2022 – Inteligentna wizja komputerowa Technologia sensoryczna dla automatyzacji zbiorów Inteligentna technologia sensoryczna oparta na wizji komputerowej wykorzystuje kombinację danych wejściowych, takich jak stan zdrowia upraw, wysokość roślin i ekspozycja na światło słoneczne, aby zdecydować o optymalnym czasie zbiorów. Rozwiązanie to będzie szczególnie przydatne na dużych polach, gdzie sprzęt zbierający plony nie ma dostępu do każdego zakątka lub pola z powodu naturalnych barier, takich jak rzeki lub drogi. Najnowsze maszyny rolnicze 2022 – Ciągniki z napędem autonomicznym: Pojawia się nowa generacja autonomicznych ciągników, które pozwolą plantatorom rozszerzyć działalność i zminimalizować koszty związane z uprawą roli. W pełni zautomatyzowane maszyny do głębokiej uprawy gleby: Opracowywany jest nowy typ maszyn rolniczych, które będą działać poprzez regulację głębokości i prędkości zgodnie z zaprogramowanymi parametrami, co pozwoli im zautomatyzować wiele żmudnych zadań w gospodarstwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *