Nowe monitory Fendt One. Nowoczesne rozwiązania na pokładzie Twojego traktora

W przypadku nowych monitorów Fendt One, Steffen Rausch uznał za swoje wyzwanie wprowadzenie nowoczesnej technologii na pokład ciągnika. Dlatego połączył różne typy monitorów w jeden system, który może zaoferować wiele możliwości profesjonalnego wykorzystania na pokładzie ciągnika.

Jeden monitor – wiele możliwości

W tym roku dostępne są różne typy monitorów. Wszystkie modele są wyposażone w ekran dotykowy z graficznym interfejsem użytkownika (GUI). Niektóre z nich są wyposażone w napęd CD/

DVD, port USB lub nawet dysk twardy do zapisu wewnętrznego. Nowe monitory Fendt One są dostępne w trzech rozmiarach 4,3″ 6,5″ i 7″. Każdy monitor został zaprojektowany tak, aby idealnie pasował do istniejącej jednostki sterującej na kolumnie kierownicy, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek modyfikacji! Dostępne bez dodatkowych kosztów.

Nowe monitory Fendt One można zamocować na kolumnie kierownicy i sterować nimi za pomocą znanego już sterownika z ekranem dotykowym: Monitor z ekranem dotykowym i jednostka sterująca koła są bezproblemowo zintegrowane w jednym urządzeniu bez żadnych zewnętrznych kabli, dzięki czemu czyszczenie monitora po użyciu jest naprawdę łatwe! Ponieważ jest to monitor z ekranem dotykowym, wszystkie funkcje można obsługiwać za pomocą palca – nie ma więc potrzeby stosowania dodatkowych akcesoriów. Ponadto, ponieważ każdy monitor został standardowo skonfigurowany przez Steffen Rausch, obsługa od pierwszego dnia jest całkowicie prosta. Nie ma w tym nic skomplikowanego!

Aby kierowca mógł się skupić na prowadzeniu pojazdu, podczas obsługi monitorów słychać oczywiście sygnał dźwiękowy. W przypadku nowych monitorów Fendt One wszystkie ustawienia i funkcje można zapisać w różnych profilach. Można wybrać jeden z sześciu różnych języków: Niemiecki, Angielski, Francuski, Włoski, Portugalski i Hiszpański.

Monitor ograniczenia prędkości Monitor ograniczenia prędkości informuje użytkownika przez cały czas, jaka jest prędkość ciągnika podczas pracy na zboczach o nachyleniu większym niż 5%. Można go również włączać i wyłączać w dowolnym momencie za pomocą specjalnego przycisku. Gdy tylko prędkość przekroczy ustawioną wartość (np. 60 km/h), rozlegnie się ostrzeżenie akustyczne oraz komunikat „TEMPORARY SPEED LIMIT” wyświetlony na ekranie. W ten sposób zawsze wiadomo, kiedy przekracza się wybraną maksymalną dopuszczalną prędkość na zboczach . Prędkość jazdy pod górę można również ograniczyć, aby ciągnik nie staczał się do tyłu podczas pracy na zboczach. Ograniczenie prędkości jazdy pod górę jest fabrycznie ustawione na 10 km/h, ale można je oczywiście ustawić samodzielnie za pomocą prostego w obsłudze monitora z ekranem dotykowym.

Monitor smarowania Po naciśnięciu przycisku otrzymasz informację, jak często Twoja maszyna powinna mieć zakładane nowe smarowniczki na podstawie przejechanego dystansu podczas ostatniego serwisu. Liczba wymaganych nowych smarowniczek będzie wyświetlana na dwóch kolejnych ekranach na pokładzie ciągnika, po każdym odstępie czasu wraz z informacją, jakie rozmiary smarowniczek są potrzebne.

Jeżeli podczas jazdy przed lub za pojazdem wykryte zostaną kamienie lub inne zanieczyszczenia, na wyświetlaczu pojawi się ostrzeżenie „KAMIEŃ NA DROGACH”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *