ABC gontu bitumicznego. Co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na gont bitumiczny jako pokrycie dachowe?

Gonty asfaltowe, znane również jako gonty bitumiczne, to najpopularniejszy materiał na dach, który jest stosowany na całym świecie. Różnią się one konstrukcją i jakością, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę – są łatwe w utrzymaniu, trwałe, niezawodne i estetyczne. Gonty asfaltowe są łatwe do czyszczenia i nie wymagają dodatkowej konserwacji dachu. Gonty asfaltowe są trwałe i niedrogie. Mogą przetrwać całe życie i ułatwiają proces instalacji. Wiele osób kocha je za ich estetykę i sposób, w jaki dodają niepowtarzalny wygląd do domu. Gonty asfaltowe są atrakcyjne ze względu na ich trwałość, łatwość konserwacji i elastyczność w zakresie stawiania czoła żywiołom. To czyni je doskonałym wyborem dla właścicieli domów potrzebujących trwałego rozwiązania dachowego. 

Gont bitumiczny – od czego tu zacząć? 

Gonty asfaltowe są stosunkowo ekonomiczne, trwałe i łatwe w montażu. W porównaniu z dachami cementowymi i ceramicznymi, cena metra kwadratowego gontu asfaltowego jest kilkakrotnie niższa. Niewiele jest materiałów, które mogą konkurować z gontami asfaltowymi, jeśli chodzi o ich niski koszt i łatwość montażu.

Gonty asfaltowe są bardzo lekkie, a mimo to charakteryzują się wysoką niezawodnością i żywotnością. Są bardzo odporne na wszelkie warunki klimatyczne, w tym upały, gorące dni, uszkodzenia i inne czynniki pochodzenia naturalnego. Są również niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Materiał, z którego wykonane są gonty bitumiczne jest tani, łatwy w produkcji i montażu, co pozwala na ich szerokie zastosowanie w domu i na budowach.

Gonty asfaltowe są bardzo trwałe, niezawodne i łatwe w montażu. Pokrycie dachu gontem asfaltowym to idealny wybór dla domu, ponieważ będzie on służył przez wiele lat. Gont asfaltowy posiada trójwymiarowy profil, który nadaje mu wytrzymałość, a także odporność na promieniowanie UV. Nowoczesne techniki produkcji oznaczają, że gonty asfaltowe są bardzo trwałe, co sprawia, że są długotrwałą inwestycją w dom. W przeciwieństwie do dachów z łupka lub dachówki, dachy z gontu asfaltowego są lekkie, co ułatwia ich montaż. Gonty asfaltowe są preferowane w stosunku do innych materiałów dachowych. Po pierwsze, jest lekki i nie obciąża zbytnio konstrukcji dachu; po drugie, może być zainstalowany na prawie każdej konstrukcji dachu i zapewnia dużą wytrzymałość, nawet na starych konstrukcjach; po trzecie, może być łatwo zainstalowany.

Gont bitumiczny czyli czym zastąpić tradycyjną dachówkę

Gonty asfaltowe to jeden z najstarszych rodzajów pokryć dachowych. Oprócz tego, że są ekonomiczne i niezawodne, gonty asfaltowe nadają się do stosowania we wszystkich klimatach i zapewniają dobrą ochronę termiczną. Są uniwersalną opcją do pokrycia dachów o dowolnym kształcie, ponieważ mogą być instalowane na dachach o praktycznie każdym nachyleniu. Dzięki temu są one idealnym rozwiązaniem nie tylko w przypadku nowych budynków, ale również przy kryciu starych konstrukcji.

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać gonty bitumiczne przy realizacji kolejnego projektu. Pierwszym z nich jest cena, ponieważ gonty bitumiczne są znacznie tańsze niż inne materiały dachowe, takie jak cement czy dachówka. Dodatkowo koszty montażu są niskie ze względu na mniejszy nakład pracy w porównaniu z innymi materiałami. Oznacza to, że całkowity wydatek na nowy dach będzie niższy niż w przypadku pokrycia z innego materiału. Ponadto w przypadku gontów bitumicznych nie ma problemu z odpadami, ponieważ prawie cały zakupiony materiał zostanie wykorzystany w procesie montażu. Gonty bitumiczne występują w różnych kształtach dzięki czemu każdy znajdzie ten idealny dla siebie. Gont bitumiczny to trwały materiał za niską cenę! 

Artykuł powstał przy współpracy z centrum pokryć bitumicznych https://columen.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *