Kawa speciality coffee – kawa najwyższej jakości w Twoim domu. Jaką kawę speciality wybierać?

Picie kawy to rodzaj czynności, którą wykonuje się zazwyczaj codziennie w godzinach porannych lub popołudniowych. Można ją uznać za sztukę, ponieważ wymaga umiejętności zaparzenia kawy o idealnym smaku i aromacie. Kawa specialty oferuje wiele smaków i rodzajów, z których można wybierać, aby przygotować idealną filiżankę kawy dla siebie lub swoich bliskich.

Kawy speciality – co warto wiedzieć? Kawa do alternatywnych metod parzenia

Wyrażenie „Speciality coffee” pierwszy raz zostało użyte w 1974 roku przez Ernę Knutsen w Tea & Coffee Trade Journal. O tym, czy dana kawa może być zaliczona do segmentu specialty decyduje punktacja SCA. SCA to Specialty Coffee Association, czyli Stowarzyszenie Kaw Specialty. Kawa specialty to kawa wysokiej jakości o wspaniałym smaku. Oferuje ona smak premium, któremu nie dorównują kawy tanie lub produkowane masowo. Aby zakwalifikować się do kategorii specialty, produkt musi przejść kilka testów dotyczących sposobu uprawy, przetwarzania i palenia. Kawa specjalistyczna może być wyjątkowym doświadczeniem. Dobra kawa to coś więcej niż tylko poranne parzenie. Dzięki naszemu podejściu, masz szansę naprawdę cieszyć się i docenić zarówno wyjątkowe ziarno, jak i drogę, jaką przebyło, aby dotrzeć do Ciebie. Dlatego wybieramy tylko wysokiej jakości ziarna, które zostały starannie wypalone z miłością i troską. Nasza kawa jest nie tylko pyszna, ale także zrównoważona i pochodzi bezpośrednio od plantatorów, których znamy osobiście.

Najwyższej jakości specjalne kawy mielone to najświeższy, najsmaczniejszy sposób na cieszenie się filiżanką kawy. Nasze kawy są ręcznie wybierane, palone z troską i szybko dostarczane do Ciebie. Kawa specialty to coś więcej niż tylko filiżanka dobrej kawy, to sposób na życie: wspieranie lokalnych plantatorów, honorowanie rolników i podnoszenie standardów w branży. 

Kawa speciality – najlepsze obecnie kawy speciality

Kawa specialty to najsmaczniejszy i najbardziej wyrafinowany sposób picia ulubionego napoju. Jest rytuałem, źródłem przyjemności, pocieszającym towarzyszem podczas rodzinnych spotkań czy podróży. Kawa specialty oferuje coś więcej niż tylko doskonały smak – pobudza zmysły, budzi kreatywność, daje radość.

Kawa specialty to prawdziwa inwestycja w smak, dlatego warto poświęcić jej więcej uwagi. Niezależnie od tego, czy pijesz poranną kawę jako część śniadania, czy też delektujesz się filiżanką z przyjaciółmi w pracy, picie kawy specialty daje do zrozumienia, że zależy Ci na samym napoju. Dlaczego warto zdecydować się na kawę specjalną? Ponieważ dzięki niej każda filiżanka staje się przyjemnym doświadczeniem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *