Karma dla kur niosek- którą wybrać?

Mając własną fermę masz pewność, że kury mają dostęp do porośniętych roślinami wybiegów, a jaja są świeżo zerwane i mają niepowtarzalny smak. Aby kury znosiły jaja przez długi czas i miały duże jaja, należy zadbać o ich odpowiednie odżywienie. Pasze dla kur niosek zajmują szerokie spektrum segmentów rynku, dlatego wybierając odpowiedni produkt zwracaj uwagę na wysoką wartość składników. Jeśli jesteś rolnikiem, prawdopodobnie znasz już odpowiedź na pytanie, jak wybrać karmę dla kurcząt. Jak wie każdy wykwalifikowany rolnik, kurczaki są karmione paszą dla kurczaków. Jednak wielu rolników uważa, że ​​pasza dla drobiu i pasza dla kurcząt to to samo. Wybór tej paszy w fabryce jest prosty, występuje w różnych ilościach iw różnych opakowaniach. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze paszy dla kur niosek? Wiele zależy od gospodarstwa. Hodowla drobiu wymaga stosowania specjalistycznych dodatków i składników wysokobiałkowych, w przeciwnym razie nie można uzyskać jaj wysokiej jakości. Głównym wymaganiem jest, aby pasza była całkowicie strawna, zawierała wszystkie niezbędne witaminy i minerały w odpowiednich proporcjach oraz miała wartość energetyczną zbliżoną do 9 kcal/g. Przy spełnieniu tych wymagań i prawidłowym żywieniu kury zniosą jaja 56 dni po wykluciu, z czego 30% będzie dostępne do sprzedaży.

Co to jest pasza dla kur niosek?

Pasza to mieszanka niezbędnych składników odżywczych, które umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości jaj. Jaki powinien być skład tej paszy? Są na to sugestie. Najważniejszą rzeczą jest skupienie się na wysokiej jakości białku i upewnienie się, że kurczak jest w pełni skonsumowany. Aby zachować duże i świeże jaja, potrzebują kluczowych aminokwasów znajdujących się w białku zwierzęcym. Należy również zwrócić uwagę na odpowiednią podaż witamin i minerałów, co jest szczególnie ważne podczas dojrzewania jaj. Głównymi składnikami pasz dla drobiu są: zboża (pszenica, kukurydza, jęczmień), hydrolizaty białkowe lub odtłuszczone mleko w proszku, mączka sojowa lub len (LSM) – ok. 5-10%, mączka rybna lub olej – 2%, nasiona słonecznika lub orzeszki ziemne – 2% .

Kury z naszej fermy stały się ważnym czynnikiem w gospodarstwie. Nie tylko możesz zdobyć ich jajka, ale także dużo nawozu, który będzie mile widziany w uprawach trawnikowych i ogrodowych. Zwiedzających intrygują kury i ich niepowtarzalne dźwięki oraz smak domowych produktów. Kurczaki będą znosić duże jaja przez długi czas, o ile przestrzegane są pewne zasady żywienia.

Karmienie kur niosek nie jest trudne, ale wymaga wiedzy, aby wybrać odpowiednią paszę. Wybór paszy uzależniony jest od przeznaczenia kurcząt: – produkcja jaj, – ubój. Zależy to również od dostępności środków finansowych i gruntów pod hodowlę kurcząt. Przy wyborze paszy ceglanej ważne jest, aby produkt zawierał co najmniej 16% białka i 5,5% suchej masy tłuszczu. Kury nioski dobrej jakości potrzebują odpowiedniej paszy, ale to nie znaczy, że powinniśmy je przekarmiać. Ponadto zbyt dużo jedzenia może negatywnie wpłynąć na ich zdrowie i prowadzić do zgagi i zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Żywe lub bogate w białko pasze mają kluczowe znaczenie dla zdrowia kur niosek. Karmiąc je otrzymujemy jaja o wyższej wartości odżywczej, co jest ważne dla tych, którzy sami produkują żywność. Aby kury znosiły jaja przez długi czas i regularnie składały jaja, należy zapewnić zwierzętom zbilansowaną dietę. Wybór właściwej strategii żywienia na własną rękę może być trudny, ponieważ w sklepie jest wielu dostawców pasz dla drobiu i wiele różnych marek pasz cenowych. Każdy z nich twierdzi, że dietetycy gwarantują jakość swoich produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *